Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

Ocak 2019'da hayatını kaybeden ve Domates Güzeli lakabıyla tanınan oyuncu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan 19 ülkeden ve Avrupa Birliği Komisyonu'ndan oluşan G20'nin 2019 dönem başkanı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Çin Ulusal Uzay İdaresi tarafından uzaya gönderilen Chang'e-4 uzay aracı tarafından Ocak 2019'da uzayda yetiştirilen bitki aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında nüfus yoğunluğu en fazla olan il aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında nüfus yoğunluğu en düşük olan il aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında nüfus artış hızı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7

Almanya'nın başkenti Berlin'de Temmuz 2018'de düzenlenen Dünya Kupası 4. ayak Okçuluk Yarışması'nda altın madalya kazanan sporcu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8

2019 FIBA Dünya Şampiyonası Eylül 2019'da aşağıdaki ülkerden hangisinde düzenlenecektir?

(Basketbol Dünya Kupası)

Soru 9

ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada ve İtalya'dan oluşan G7 ve AB liderleri, 44. G7 Liderler Zirvesi Haziran 2018'de nerede düzenlenmiştir?

Soru 10

Çanakkale Şehitler Abidesi ve İstanbul Harbiye'deki TRT binasının da aralarında yer aldığı birçok önemli başyapıtın mimarı olan ve Haziran 2018'de hayatını kaybeden kişi aşağıdakilerden hangisidir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim