KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1
TÜİK tarafından Şubat 2018'de açılanan verilere göre Türkiye'nin 2017 yılındaki nüfus artış hızı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 2
9-25 Şubat'ta Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan ve Kış Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcu ünvanını kazanan sporcu aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 3
Ocak 2018'de Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın açılışını yaptığı İstanbul'daki tarihi kilise aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 4
1 Ocak - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında görev yapacak olan Avrupa Birliği(AB) dönem başkanı aşağıdaki ülkelerden hangisidir?
Soru 5
Ocak 2018'te göreve gelen Amerika Merkez Bankası(FED) başkanı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 6
Roma İmparatorluğu döneminde  mimar  Auxentius’un 384 yılında yaptığı  ve Uluslararası Associated Press (AP) Haber Ajansı tarafından en eski köprü olarak belirttiği taş köprü nerede yer almaktadır ?
Soru 7
Kasım 2017'de ÖSYM başkanlığına getirilen akademisyen kimdir?
Soru 8
54. Antalya Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film ödülü alan Melekler Beyaz Giyer filminin yönetmeni aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 9
Nobel Barış Ödülü, Alfred Nobel'in vasiyeti uyarınca, her yıl ulusların ve halkların kardeşliği, silah ve orduların azaltılması, ve barış kongreleri düzenlemek için en çok çaba sarfeden kişi, kişiler veya kuruluşlara verilir.
Bu kapsamda 2017 Nobel Barış Ödülü aşağıdakilerden hangisine verilmiştir?
Soru 10
Aralık 2017'de dağıtılan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri için aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Soru 12
Şubat 2017'de TÜSİAD'ın başkanlığına aşağıdakilerden hangisi seçilmiştir?
Soru 13
Mart 2016'da göreve gelen Uyuşmazlık Mahkemesinin yeni başkanı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 14
Ocak 2018'de dağıtılan 75. Altın Küre Ödülleri'nde "Yabancı Dilde En İyi Film" ödülüne layık görülen "In the Fade" (Paramparça) filminin yönetmeni aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 15
Mart 2016'da Türkiye hangi ülkeden ilk defa sıvılaştırılmış doğalgaz ithal etmiştir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim