KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1
Ocak 2018'de Türkiye'ye Sevakin Adası'nı tahsis eden ülke aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 2
2018 Ocak itibariyle yapımı hala devam eden ve 2020 yılında faaliyete geçecek olan Doğu Anadolu Gözlemevi hangi ilimizde kurulmaktadır?
Soru 3
2017 yılında 16.sı düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonasında erkekler 200 metreyi 1. bitirip bu dalda bir ilki gerçekleştirerek Türkiyeye ilk altın madalyayı kazandıran sporcumuz kimdir?
Soru 4
''Haydi beni bir daha tutuklayın İngilizler! Ama görüldü ki tutuklama ve öldürmeyle iş bitmiyor! İşte Türkler, kendi cenaze merasimi için hazırlanan tabutlarını, sahiplerinin başlarına geçirdiler!''
Kurtuluş Savaşı'nı bu sözlerle özetleyen Hindistan ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideri aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 5
İçerisinde dünyanın ilk demokratik meclis binasının yer aldığı 'Patara Antik Kenti' hangi il sınırları içerisinde bulunmaktadır?
Soru 6
2010 yılında vizyona giren Salih Bozok'un anlatımıyla Atatürk'ü konu alan 'VEDA' filminin senaryo yazarı ve yönetmeni kimdir?
Soru 7
"Günden Kalanlar" isimli romanıyla 2017 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan yazar aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 8
24. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri'nde 'En İyi Film' ödülünü alan film aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 9
Kıbrıs Türk Federe Devleti'nin kurucusu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 10
1960 darbesinden sonra Demokrat Partililerin yargılandığı ve 2013 yılında ismi Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak değiştirilen adamız aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 11
Aralık 2017'de düzenlenen 4. Necip Fazıl Kısakürek Ödülleri'nde aşağıdakilerden hangisi ödül almamıştır?
Soru 12
Eylül 2017'de içişleri bakanlığının almış olduğu karar ile  protokol cenazelerinde resmi marş olarak çalınacak olan marşın adı ve bestecisi doğru olarak verilmiştir?
Soru 13
Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı olan ve Ekim 2017'de gösterime giren Ayla filmin yönetmeni aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 14
Ekim 2017'de kurulan Dünyanın ilk yapay zeka bakanlığı hangi ülkededir?
Soru 15
Ekim 2017’de Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olan Ampute Futbol Milli Takımı final maçını hangi ülkenin milli takımı ile oynamıştır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

ömer 14 Mart 2018 tarihinde saat 12:23'de demiş ki;

çok güzel teşekkürler

0-2
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim