KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Müdür, Müdür Yrd. Diğer S-C > 4483 | Soru-Cevap 02

Soru 1
Milli Eğitim Bakanlığı merkez okulunda görevli olup, ilk atama ile atanmış bir öğretmen, hakkında verilmiş bulunan soruşturma iznine karşı hangi merci ve kaç gün içinde başvurabilir?
Soru 2
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun hükümleri uyarınca yürütülen faaliyetlere ne denir?
Soru 3
4483 sayılı Kanun’a göre yetkili merci, soruşturma izni verilmesine veya verilmemesine ilişkin kararını kimlere bildirir?
Soru 4
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre merkez ilçede görevli bir öğretmen hakkında soruşturma için izin vermeye yetkili merci hangisidir?
Soru 5
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre bir öğretmen hakkındaki “hazırlık soruşturması” genel hükümlere göre hangi merci tarafından yapılır?
Soru 6
4483 sayılı Kanun’a göre İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında görevinde işlediği suçtan dolayı soruşturma izin verme yetkisi kime aittir?
Soru 7
4483 sayılı Kanun’a göre Kamu Görevlilerinden hangileri başka mercin ön incelemesinde görevlendirilemez?
Soru 8
4483 sayılı Kanun’a göre Cumhurbaşkanlığında görevli memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında görevinde işlediği suçtan dolayı soruşturma izin verme yetkisi kime aittir?
Soru 9
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması kanunu göre Kaymakamlar ile ilgili hazırlık soruşturmasını kim yapar ?
Soru 10
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre Kaymakam hakkında hazırlık soruşturması sırasında hakim kararının alınmasını gerektiren hususlarda kime başvuru yapılır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim