KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Milli Eğitim Mevzuatı > 222 | Soru-Cevap 02

Soru 1
222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununda yazılı olan idarî para cezaları kim tarafından verilir ?
Soru 2
Meyhane, kahvehane, kıraathane, bar, elektronik oyun merkezleri gibi umuma açık yerler ile açık alkollü içki satılan yerlerin, okul binalarından kapıdan kapıya en az kaç metre uzaklıkta bulunması gerekir?
Soru 3
Okula gelir sağlamak maksadıyla seçilen toprakların büyüklüğü en fazla ne kadar olabilir?
Soru 4
Köy okullarının bitişiğinde veya yakınında bulunan uygulama bahçelerinin büyüklüğü ne kadar olmalıdır?
Soru 5
222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununa göre köy okullarının bitişiğinde veya yakınında bulunan uygulama bahçelerinden elde edilen gelirler nasıl değerlendirilir?
Soru 6
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’na göre, çocuğun ailesi yanında kalmasını gerektiren ailede ölüm, yaralanma, düğün, askere gitme, bağ, bahçe işleri gibi sebeplerle öğrencilere bir yıl içinde okul idarelerince kaç günü geçmemek üzere izin verilir?
Soru 7
“İlköğretime ait gelir kaynakları” ile ilgili olarak köy okullarına gelir sağlamak üzere, tahsis edilen araziden ve okul uygulama bahçesinden elde edilen gelirler hariç köy bütçelerine her yıl genel gelirlerinin en az % kaçı oranında ödenek konur?
Soru 8
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’na göre her öğrenci velisi, özrü yüzünden okula gidemeyen çocuğun durumunu en geç kaç gün içinde okul idaresine bildirmekle yükümlüdür?
Soru 9
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’na göre öğretim yılı hangi sürelerden oluşur?
Soru 10
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’na göre köy ve mahallelerindeki mecburi öğrenim çağında bulunan çocukların künyelerini gösteren çizelge kaç nüsha hazırlanır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim