KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

Şube Müdürlüğü Sınavı

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Mdryrd_Genel Kültür_S-C > 2018 Güncel Bilgiler Soruları - 1

Soru 1
Mart 2018'de hayatını kaybeden dünyaca ünlü fizikçi ve yazar kimdir?
Soru 2
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Kasım 2017'de Tasarım Dalında Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen ilimiz hangisidir?
Soru 3
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Kasım 2017'de halk sanatları dalında Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen ilimiz hangisidir?
Soru 4
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Kasım 2017'de gastronomi dalında Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen ilimiz hangisidir?
Soru 5
90. Oscar Ödül töreninde En İyi Film Ödülü'ne layık görülen film hangisidir?
Soru 6
90. Oscar Ödül töreninde En İyi Yönetmen Ödülü'ne layık görülen yönetmen hangisidir?
Soru 7
Uluslararası Özel Sporcular Spor Federasyonu (INAS) tarafından Fransa'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan sporcumuz kimdir?
Soru 8
Şubat 2018'de düzenlenen Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası’nda olimpik yay genç erkeklerde dünya ikincisi olan sporcumuz kimdir?
Soru 9
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGİT)'nın 2018 dönem başkanı hangi ülkedir?
Soru 10
G20'nin 2018 dönem başkanı hangi ülkedir?
Soru 11
Ocak 2018'te göreve gelen Amerika Merkez Bankası(FED) başkanı kimdir?
Soru 12
Şubat 2018'de 1500 yıllık olduğu belirlenen ve Anadolu'nun en erken kiliselerden biri olduğu tahmin edilen kilise hangi ilimizdedir?
Soru 13
Tarihi bir başarıya imza atarak 2018 Kış Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan ilk Türk kayakçı kimdir?
Soru 14
Aralık 2017'de Devlet başkanlarının katılımıyla düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi nerede yapılmıştır?
Soru 15
Necip Fazıl Kısakürek Ödülleri - Aralık 2017
Soru 16
Kasım 2017'de göreve gelen Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) başkanı kimdir?
Soru 17
75. Altın Küre Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülü kime verilmiştir?
Soru 18
75. Altın Küre Ödülleri'nde Drama dalında "En İyi Film" ödülüne hangi film layık görülmüştür?
Soru 19
75. Altın Küre Ödülleri'nde Komedi dalında "En İyi Film" ödülüne hangi film layık görülmüştür?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim