KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Genel Kültür Soru-Cevap Testleri > 2005 - 2015 önemli gelişmeler

Soru 1
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında kullanıma açılmış olan e-okul sistemi hangi tarihte faaliyete geçmiştir?
Soru 2
2009 yılında ortaya çıkan ve domuzlarda bulunan virüslere benzerliğinden dolayı 'Domuz Gribi' olarak adlandırılan H1N1 virüsü ilk olarak hangi ülkede ortaya çıkmıştır?
Soru 3
Türkiye'de idam cezası hukuken kaç yılında kaldırılmıştır?
Soru 4
Türk lirasından 6 sıfır atılmasını öngören yasa hangi tarihte resmi gazetede yayınlanmıştır?
Soru 5
TC kimlik numarası hangi tarihten itibaren vergi numarası olarak da kullanılmaya başlanmıştır?
Soru 6
Devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşa dogru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanli bir sistem olan e-Devlet uygulaması kaç yılında hizmete girmiştir?
Soru 7
2014-2018 yılları arasında ülkemizde kaçıncı kalkınma planı uygulanmaktadır?
Soru 8
2003’te Sertab Erener'in "Everyway That I Can" isimli şarkıyla 1. olduğu Eurovision Şarkı Yarışması nerede düzenlenmiştir?
Soru 9
4+4+4 12 yıllık zorunlu eğitim sistemine hangi tarihte geçilmiştir?
Soru 10
Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz ders kitabı dağıtımına ne zaman başlamıştır?
Soru 11
Avrupa Birliği kurumlarının kullandığı resmi para birimi olan euro hangi yılda kullanıma girmiştir?
Soru 12
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ilk olarak hangi tarihte verilmiştir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim